SYMBOL FOR WINDOWS - BAZA SYMBOLI PICTOGRAM Zobacz większe

SYMBOL FOR WINDOWS - BAZA SYMBOLI PICTOGRAM

Nowy

99 Przedmioty

1 249,00 zł

Więcej informacji

Symbol for Windows - baza symboli Pictogram

W Polsce znane są systemy graficzne: piktogramy, fotografie, obrazki, system PCS, symbole Blissa, mające różny stopień trudności. Dzięki nim nie mówiące osoby, mogą wyrażać swoje potrzeby, wolę, sprzeciw. Osoby porozumiewające się tymi systemami mają słowniki ( w formie książki lub tablicy) z zestawem haseł czy pojęć, które znają i używają w rozmowie, wskazując pojęcia.

W pakiecie Symbol for Windows symbole zachowane są w tzw. bazach danych.
Każda baza danych symboli może być jako całość używana w każdym z programów Symbol for Windows. Gdy używamy bazy danych na przykład w Document Maker, można pisać i drukować za pomocą znaków.

Piktogramy to symbole dla osób nie znających pisma, łatwo rozpoznać ich znaczenie nawet nie znając całego systemu. Oto przykłady piktogramów:

 
Ja
Dom
Samolot
Poma-rańcza
Kot
Pictogram
(900 symboli)
\"Ja\"
\"Dom\"
\"Samolot\"
\"Pomarańcza\"
\"Kot\"

Symbole z baz danych opatrzone są odpowiednimi określeniami – werbalnym określeniem pojęć, jakie reprezentują. Pojęcia połączone są w drzewo kategorii. Dzięki temu można wybierać symbole wyszukując je w drzewie kategorii zgodnie z ich znaczeniem. Można też wybierać symbole wpisując po prostu ich określenia w odpowiednie pole.

Każdy moduł programu Symbol for Windows wymaga klucza USB, który zapewnia dostęp do programu powołanej osobie, stanowi więc zabezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem oprogramowania. Klucz ten umożliwia również korzystanie z programu, po wcześniejszej jego instalacji, na wielu komputerach (w różnym czasie - np. w domu i w szkole).

Baza Danych Pictogram to część programu Symbol for Windows. Bazy symboli programu Symbol for Windows współdziałają tylko z tym programem (z każdym jego modułem). Przy zakupie bazy symboli należy więc zakupić przynajmniej jeden moduł programu Symbol for Windows, by mieć dostęp do symboli.

15 other products in the same category:

Wykonanie: Netidea.pl - Strony internetowe