SYMBOL FOR WINDOWS - PERSONAL COMMUNICATOR Zobacz większe

SYMBOL FOR WINDOWS - PERSONAL COMMUNICATOR

Nowy

99 Przedmioty

1 499,00 zł

Więcej informacji

Symbol for Windows - Personal Communicator

Personal Communicator to program komputerowy do komunikacji alternatywnej, umożliwiający porozumiewanie się  osobom niemym  lub nie posługującym się mową z innych powodów. Okno programu ma dynamiczną zawartość tabeli pól. Wybranie pola powoduje określoną akcję, zwykle wypowiedzenie jednego lub większej liczby słów.

\"Personal

Niektóre pola łączą się z innymi stronami: jeśli wybrać takie pole, pokazywana jest inna tabela pól (strona). To właśnie na tym polega „dynamiczna” zawartość okna programu. Pozwala to na tworzenie praktycznie nieograniczonej liczby pól ułożonych na jednej lub  większej liczbie stron.

Użytkownik może używać  zwykłej myszy lub klawiatury lub dowolnej specjalnej myszy  lub klawiatury podłączonej do komputera (ekranów dotykowych, przełączników itp.). Użycie jednego lub dwóch przełączników wspiera technika skanowania*.

Poza tym, że Personal Communicator jest pomocą w porozumiewaniu się  osób niepełnosprawnych  z innymi osobami, umożliwia też porozumiewanie się z otoczeniem, innym komputerem itp. Każde pole na planszy  może zostać zaprogramowane jako przycisk sterowania otoczeniem do otwierania drzwi, zapalania światła, zmiany kanałów telewizyjnych itp. Potrzebne jest do tego dodatkowe oprzyrządowanie komputera, ale Personal Communicator może wysłać każdą komendę niezbędną do sterowania  tym oprzyrządowaniem.

\"Personal

Dla użytkowników, którzy używają metody skanowania*, Personal Communicator może służyć  jako klawiatura wirtualna wyświetlana na ekranie: za pomocą technik skanowania wskazuje się pole, a Personal Communicator wysyła do komputera, na którym jest zainstalowany, sygnały  naciśnięcia klawisza.

Opisane trzy sposoby komunikacji (z inną osobą, z otoczeniem lub z innym komputerem) mogą być współbieżne i integrowane w jednej planszy komunikacyjnej, co stanowi dla użytkownika jedną, prostą metodę komunikacji.

Personal Communicator to aplikacja programu Symbol for Windows. Każdy moduł programu Symbol for Windows wymaga klucza USB, który zapewnia dostęp do programu powołanej osobie, stanowi więc zabezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem oprogramowania. Klucz ten umożliwia również korzystanie z programu, po wcześniejszej jego instalacji, na wielu komputerach (w różnym czasie - np. w domu i w szkole).

* Funkcja skanowania polecana jest szczególnie osobom, które posługują się jednym przyciskiem, pomaga zarówno w komunikacji alternatywnej jak i użytkowaniu komputera (np. tworzeniu dokumentów tekstowych); polega na podświetlaniu kolejnych pól planszy, jeżeli chcemy wybrać pole/komórkę/symbol/znak/słowo klikamy kiedy jest ono podświetlone. Jeśli zamiast standardowej myszki posługujemy się przyciskami, wybranie pola/komórki/znaku/słowa dokonywane jest przy pomocy naciśnięcia przycisku. Skanowanie może być regularne-po kolei każde pole jest podświetlane; można też, aby przyspieszyć proces wyboru skanować grupami.

15 other products in the same category:

Wykonanie: Netidea.pl - Strony internetowe