PORADNIK NIE TYLKO DLA RODZICÓW. Zobacz większe

PORADNIK NIE TYLKO DLA RODZICÓW.

Nowy

60 Przedmioty

49,90 zł

Więcej informacji

POROZUMIEWANIA SIĘ Z DZIEĆMI ZE ZŁOŻONYMI ZABURZENIAMI KOMUNIKACJI.

PORADNIK NIE TYLKO DLA RODZICÓW.

 

Książka jest zbiorem porad dotyczących rozwiązywania komunikacyjnych problemów dzieci. Dostarcza obszernej i praktycznej wiedzy o tym, dlaczego, kiedy i jak stosować interwencję wobec dziecka ze złożonymi zaburzeniami rozwoju komunikacji. Zawiera opisy doświadczeń rodziców, dzieci i terapeutów, którzy przezwyciężyli takie trudności. W publikacji zwraca się szczególną uwagę na problemy, które muszą być rozwiązane, by móc efektywnie wprowadzać sposoby wspomagające porozumiewanie się do życia codziennego i edukacji. Publikacja jest wynikiem bardzo wielu pytań, na które dr Magdalena Grycman odpowiadała rodzicom, nauczycielom i terapeutom dzieci z zaburzeniami porozumiewania się. W książce wyłania się kilka podstawowych tematów, które zostały ujęte w formie rozdziałów:

  • Od czego zacząć

  • Jak obserwować umiejętności porozumiewania się

  • W jaki sposób do opracowanych strategii wprowadzać działania korygujące

  • Nauka wybierania

  • Czy moje dziecko będzie mówić?

  • Porozumiewania się zorientowane na temat - rozszerzanie słownictwa

  • Znoszenie komunikacyjnych barier w celu uzyskiwania wystarczającej wiedzy i umiejętności komunikacyjnej

  • Wieloskładnikowy system komunikacji dziecka ze złożonymi trudnościami w porozumiewaniu się.

Zapoznanie się z zawartymi w poradniku strategiami pomoże rodzicom i nauczycielom zmieniać jakość życia osób ze złożonymi zaburzeniami komunikacji.

       

Jedyna na rynku książka, która w tak przystępny, kompetentny i wszechstronny sposób porusza problemy dotyczące osób niemówiących. Poradnik ten – skierowany zarówno do terapeutów, jak i rodziców – jest bezcenną skarbnicą wiedzy o metodach pracy określanych jako alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się – tzw. AAC. Dr Magdalena Grycman w swojej najnowszej książce stara się odpowiedzieć na fundamentalne dla rodziców i terapeutów pytania: Jak mam zrozumieć moje dziecko? Jak odczytać potrzeby naszego ucznia? Ja wzbudzić w dziecku chęć do rozmawiania? Jak nauczyć dziecko bycia aktywnym uczestnikiem zdarzeń, a nie tylko obserwatorem?… Krok po kroku, strategia po strategii Autorka towarzyszy rodzicom i terapeutom w poszukiwaniu sposobu nawiązania kontaktu, dzieląc się z nimi ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi ze złożonymi trudnościami w komunikacji. Forma rozmów, które dr Grycman prowadzi na łamach swojej książki, podkreśla niepowtarzalny charakter problemów każdego dziecka i sprawia, że jej rozmówcy włączani są w odkrywanie indywidualnych dróg komunikacji. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w tych działaniach towarzyszą jej aktywnie rodzice, gdyż to środowisko rodzinne jest tym, w którym rozwijają się w naturalny sposób kompetencje komunikacyjne i umiejętności językowe.
 
Prezes Stowarzyszenia „Mówić bez Słów”
mgr Agnieszka Pilch

 

7 other products in the same category:

Wykonanie: Netidea.pl - Strony internetowe