SYMWRITER Zobacz większe

SYMWRITER

Nowy

97 Przedmioty

999,00 zł

Więcej informacji

SymWriter

SymWriter jest programem stworzonym dla uczniów i osób dorosłych mających problemy z pisaniem i czytaniem. Świetnie sprawdzi się również jako pomoc dla uczniów rozpoczynających przygodę z literaturą, dla uczniów szkół specjalnych, osób z problemami w uczeniu się, osób niepełnosprawnych i wymagających alternatywnej komunikacji.
SymWriter może być pomocą dla nauczycieli i opiekunów w tworzeniu tekstów popartych symbolami, a także w tworzeniu kart pracy i plansz komunikacyjnych. Użytkownicy potrafiący pisać mogą używać standardowej klawiatury. Automatyczna symbolizacja pozwala na natychmiastowe sprawdzenie znaczenia słowa. Jest również możliwość wsparcia słuchowego przy wykorzystaniu syntezatora mowy i sprawdzenia pisowni (program zawiera wysokiej jakości syntezator mowy). Słownik ortograficzny posiada opcję symbolizacji.
Symbolizacja odbywa się za pomocą nowej technologii opracowanej przez Widgit. Nazywana jest "inteligentną symbolizacją" ponieważ program w oparciu o analizę gramatyczną zdania dobiera, w miarę możliwości, adekwatny symbol. Osobom mającym trudności z pisaniem pomoże opcja plansz, w których wyświetlane są symbole. Zawartość wybranej z planszy komórki (tekst i symbole) wpisywana jest do dokumentu. Aby poszerzyć zakres dostępnego słownictwa można utworzyć sieci połączonych plansz z dowolną ilością słów i zdań. Komórki mogą być wybierane także przez użytkowników przycisków (jako alternatywy dla myszki i klawiatury) dzięki opcji skanowania. Zestawy plansz i ustawień, używane do pisania, nazywane są Środowiskami, Środowiska mogą być tworzone przez nauczycieli i opiekunów w zależności od indywidualnych potrzeb podopiecznych.
Program dostarczany jest z największą dostępną bazą symboli, możliwe jest również korzystanie z dodatkowej bogatej grafiki będącej częścią programu, a także z własnych zdjęć i obrazów.

\"SymWriter\"

2 other products in the same category:

Wykonanie: Netidea.pl - Strony internetowe